MENU

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Koła.

              ZAWIADOMIENIE 

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach, uprzejmie zawiadamia, że dnia 11.05.2023 r. odbędzie się:

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Koła.

Zebranie odbędzie się o godzinie 16.45 w siedzibie Stowarzyszenia Koło w Policach przy ul. Korczaka 57

W przypadku gdy, liczba obecnych członków będzie niższa niż połowa ogólnej liczby członków, drugi termin Walnego Zebrania  Członków Koła w Policach  ustala się

godzinę 17.00

Jednocześnie informujemy, że sprawozdania merytoryczne i finansowe z działalności PSONI Koło w  Policach za rok 2022 jest dostępne do wglądu w biurze Księgowej Koła w godz od 8.00-15.00

Sprawozdanie jest dostępne również na stronie stowarzyszenia w zakładce sprawozdania http://www.psoni.police.pl/sprawozdania   PSONI (police.pl)

Prosimy o obecność

 

  REGULAMIN OBRAD

WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZEGO CZŁONKÓW POLSKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

KOŁO W POLICACH.

11.05.2023r

 

I. Postanowienia ogólne.

§ 1.

  1. Walne Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób   Niepełnosprawnością Intelektualną Koła w Policach, zwane dalej Zebraniem, może podejmować uchwały we wszystkich sprawach objętych porządkiem obrad, podanym do wiadomości członków Koła wraz z zawiadomieniami o zwołaniu niniejszego Zebrania.
  2. Zebranie jest ważne i uchwały Zebrania zapadają zwykłą większością głosów przy obecności przynajmniej połowy członków Koła w I terminie i bez względu na liczbę  członków Koła w II terminie. W razie równości głosów decyduje głos Przewodniczącego Zebrania.
  3. Wyborów składu osobowego Zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej Koła oraz Elektora dokonuje się zwykłą większością głosów, w głosowaniu tajnym, chyba że Zebranie zdecyduje inaczej.
  4. W Zebraniu mogą wziąć udział - z głosem doradczym - członkowie naczelnych władz PSONI oraz osoby zaproszone.
  5. Uchwały Zebrania nie mogą być sprzeczne z przepisami prawa, postanowieniami Statutu i Regulaminu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, a także z uchwałami i decyzjami Zgromadzenia Elektorów lub Zarządu Głównego PSONI.

 

II. Otwarcie Zebrania, zatwierdzenie Prezydium Zebrania i porządek obrad.

§ 2.

  1. Zebranie otwiera Przewodniczący Zarządu Koła i przedstawia do zatwierdzenia przez aklamację lub w głosowaniu jawnym skład Prezydium Zebrania.
  2. W skład Prezydium Zebrania nie mogą wchodzić przedstawiciele ustępujących władz.
  3. Prezydium Zebrania składa się z przewodniczącego i sekretarza.

§ 3.

Przewodniczący Zebrania zarządza głosowanie jawne w sprawie przyjęcia porządku oraz regulaminu obrad. Zebranie może skreślić z porządku obrad poszczególne sprawy lub odroczyć ich rozpatrywanie, a także zmienić kolejność punktów porządku obrad.

§ 4.

Prezydium kieruje pracami Zebrania na podstawie przyjętego porządku obrad i niniejszego Regulaminu.

§ 5.

Obradami kieruje bezpośrednio Przewodniczący Zebrania a Prezydium Zebrania jest uprawnione do interpretacji niniejszego Regulaminu.

W przypadkach spornych Przewodniczący zarządza głosowanie.

 

III. Powołanie Komisji Zebrania.

§ 6.

  1. Zebranie w głosowaniu jawnym wybiera spośród uczestników następujące komisje:
  1. Komisję  Mandatowo-Skrutacyjną w liczbie 3 osób, której zadaniem jest sprawdzić, czy zebranie zostało zwołane prawidłowo (zgodnie z wymogami Statutu), czy jest ważne oraz sprawdzenie obecności członków z liczbą wydanych mandatów, rozdanie kart wyborczych. Ponadto Komisja ta wykonuje czynności związane z obsługą głosowania. Zebranie może zadecydować o rozdzieleniu czynności mandatowych od skrutacyjnych powołując dwie komisje.
  2. Komisję Wnioskową w liczbie 3 osób lubza za zgodą Zebrania - rolę tej komisji może pełnić Prezydium, której zadaniem jest przygotowanie, rozpatrzenie i zaopiniowanie pod względem formalnym, prawnym i rzeczowym złożonych wniosków.
  3. Komisję Wyborczą w liczbie 3 osób lub - za zgodą Zebrania - rolę tej komisji może pełnić Prezydium. Komisja ma za zadanie przedstawienie kandydatów zaproponowanych przez ustępujący Zarząd oraz zgłoszonych z sali na członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Elektora. Za zgodą Walnego Zebrania rolę Komisji Wyborczej może pełnić Prezydium Zebrania.
  1. Każda komisja wybiera ze swego grona przewodniczącego i sekretarza.
  2. Z czynności komisji sporządza się protokoły, które po podpisaniu przez przewodniczącego i sekretarza komisji są przekazywane sekretarzowi Zebrania.
  3. Komisja Mandatowo-Skrutacyjna niezwłocznie po powołaniu wykonuje swe czynności i składa pierwsze sprawozdanie o prawidłowości zwołania Zebrania oraz jego ważności i zdolności do podejmowania uchwał.

 

IV. Przebieg Zebrania - sprawy formalne.

§ 7.

  1. Po przedstawieniu spraw zamieszczonych w porządku obrad, Przewodniczący Zebrania zarządza dyskusję udzielając głosu w kolejności zgłaszania się.
  2. Dyskusja może być prowadzona nad kilkoma punktami porządku obrad łącznie. Decyzję w tej sprawie podejmuje Prezydium Zebrania.
  3. Przewodniczący Zebrania może udzielać głosu poza kolejnością: zaproszonym gościom, członkom Zarządu Głównego, ustępującego Zarządu Koła oraz w sprawach formalnych.
  4. Przewodniczący ma prawo wyznaczyć czas trwania wypowiedzi oraz zwrócić uwagę mówcy, który odbiega od tematu dyskusji. Nie stosującym się do jego uwag może odebrać głos. Może także odmówić głosu osobie, która w danej sprawie już przemawiała.
  5. Za sprawy formalne uważa się wnioski dotyczące sposobu obradowania i głosowania,
    a w szczególności:
  1. zmianę kolejności porządku obrad,
  2. przerwanie dyskusji,
  3. zarządzenie przerwy w głosowaniu,
  4. głosowanie bez dyskusji,
  5. kolejność i sposób uchwalania wniosków,
  6. zamknięcie listy mówców,
  7. ograniczenie czasu przemówienia.
  1. Wnioski w sprawach objętych porządkiem obrad oraz oświadczenia do protokołu powinny być składane na ręce sekretarza Zebrania z podaniem nazwiska wnioskodawcy. Czas składania wniosków i oświadczeń wyznacza Przewodniczący. Może on także zarządzić zgłaszanie wniosków do Komisji Wnioskowej w ustalonym czasie.

 

§ 8.

  1. Po zamknięciu dyskusji i wysłuchaniu referentów Przewodniczący poddaje pod głosowanie wnioski, przestrzegając aby wnioski najdalej idące były głosowane w pierwszej kolejności.
  2. Przed przystąpieniem do głosowania Przewodniczący podaje do wiadomości jakie wnioski wpłynęły i ustala kolejność głosowania.

Poprawki do wniosku głosuje się przed wnioskiem.

§ 9.

Głosowanie odbywa się jawnie. Na żądanie 1/5 liczby zebranych członków Koła Przewodniczący zarządza głosowanie tajne w sprawach objętych porządkiem obrad.

 

V. Sposoby i warunki podejmowania uchwał.

§ 10.

  1. Uchwały Zebrania mogą zapadać jedynie w sprawach objętych porządkiem obrad.
  2. Uchwały zapadają zwykłą większością głosów.
  3. W głosowaniu oblicza się liczbę oddanych głosów „za” i „przeciw” oraz liczbę wstrzymujących się od głosowania.
  4. Przy ustalaniu większości bierze się pod uwagę jedynie głosy oddane „za” i „przeciw”.
  5. Wyniki głosowania ogłasza Przewodniczący Zebrania. W przypadku poddania pod głosowanie kilku wniosków dotyczących tej samej sprawy, za przyjęty uważa się wniosek, który uzyskał największą liczbę głosów.

 

VI. Wybór członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej

§ 11.

  1. Kandydatów na członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej oraz Elektora wyborcy zgłaszają spośród członków do Komisji Wyborczej, w terminie wyznaczonym przez Przewodniczącego Zebrania.

Zgłoszenie powinno być dokonane ustnie lub pisemnie i powinno zawierać:

  1. imię i nazwisko kandydata,
  2. imię i nazwisko zgłaszającego.
  1. Do zgłoszenia kandydata nieobecnego na Zebraniu należy dołączyć jego pisemną zgodę na kandydowanie. Kandydaci obecni na Zebraniu na wezwanie Przewodniczącego składają ustne oświadczenie co do zgody na kandydowanie.
  2. Komisja Wyborcza przygotowuje listę kandydatów, którzy wyrazili zgodę na kandydowanie w wyżej określony sposób, w porządku alfabetycznym.

 

§ 12.

  1. Wybory do Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Elektora przeprowadza się przy pomocy kart wyborczych z listami kandydatów umieszczonych w porządku alfabetycznym.
  2. Imiona i nazwiska kandydatów na członka Zarządu (w tym Elektora) oraz Komisji Rewizyjnej umieszcza się na oddzielnych kartach.
  3. Głosowanie odbywa się przez złożenie kart wyborczych do urny w obecności Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej, która ma obowiązek odnotować fakt złożenia głosu na liście członków.
  4. Głosujący skreśla nazwiska kandydatów, na których nie głosuje.
  5. Liczbę głosów oddanych na poszczególnych kandydatów oblicza Komisja Skrutacyjna, a wyniki głosowania ogłasza jej przewodniczący.
  6. Za osoby wybrane uważa się kandydatów, którzy otrzymają największą liczbę głosów, przy czym liczba wybranych osób nie może przekraczać maksymalnej liczby osób przewidzianych w Statucie lub, jeżeli liczba członków Zarządu Koła ma być mniejsza niż maksymalna liczby osób przyjętej dla Zarządu Koła na drodze uchwały Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego.
  7. Głos jest ważny, jeżeli został oddany za pomocą karty wyborczej, a liczba nie skreślonych kandydatów jest mniejsza lub równa liczbie osób wybieranych w skład danego organu.
  8. Jeżeli w wyniku wyborów dwóch lub więcej kandydatów uzyska równą liczbę głosów, a nie mieszczą się oni w limicie wybieranych członków organu Koła, Przewodniczący zarządza wybory uzupełniające.

§ 13.

Nowo wybrany Zarząd konstytuuje się na drodze wewnętrznego podziału funkcji.

 

VII. Zagadnienia ogólne

§ 14.

  1. Sprawy dotyczące sposobu obradowania nie objęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Prezydium Zebrania zgodnie z przyjętymi ogólnymi zasadami obradowania.
  2. Po wyczerpaniu wszystkich spraw zamieszczonych w porządku obrad Przewodniczący ogłasza zamknięcie obrad Zebrania.
  3. Z zebrania sporządza się protokół, który podpisuje Przewodniczący lub Sekretarz - lista obecności stanowi załącznik do protokołu.
  4. Dokumenty wymienione w punkcie 3. oraz protokoły Komisji Zebrania i karty do głosowania, a także wnioski i oświadczenia zgłaszane na piśmie przechowuje się w oddzielnej teczce w zamykanej na klucz szafie lub w sejfie.

 

§ 15.

Każdy członek Koła ma prawo przeglądania protokołów Walnego Zebrania Członków w siedzibie Stowarzyszenia w obecności członka Zarządu.

 

Regulamin przyjęty Uchwałą nr ............. Walnego Zebrania Członków PSONI  Koło w Policach

 

   PORZĄDEK OBRAD

WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZEGO CZŁONKÓW POLSKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

KOŁO W POLICACH

w dniu 11.05.2023r

 

  1. Otwarcie zebrania, wybór Prezydium zebrania.
  2. Zatwierdzenie porządku obrad.
  3. Uchwalenie regulaminu obrad.
  4. Wybór Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej, Wyborczej i Wnioskowej.
  5. Sprawozdanie Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej co do prawidłowości zwołania zebrania oraz jego ważności (ze względu na liczbę obecnych członków Koła).
  6. Przyjęcie protokołu z poprzedniego zebrania sprawozdawczego.
  7. Przyjęcie Sprawozdanie Zarządu z działalności merytorycznej .
  8. Przyjęcie sprawozdania finansowego (Bilans).
  9. Przyjęcie Sprawozdania Komisji Rewizyjnej.
  10. Dyskusja nad sprawozdaniami i przyjęcie Uchwał.
  11. Udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi.
  12. Dyskusja i zgłaszanie wniosków
  13. Sprawozdanie Komisji Wnioskowej i przyjęcie przedłożonych Wniosków
  14. Przerwa.
  15. Informacja o trybie zgłaszania kandydatów do Zarządu i trybie głosowania (Komisja Mandatowo-Skrutacyjna).
  16. Zgłaszanie kandydatów (Komisja Wyborcza).
  17. Wybory Zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej oraz Elektora.
  18. Przerwa.
  19. Ogłoszenie wyników wyborów.
  20. Ukonstytuowanie się Zarządu.
  21. Zamknięcie obrad

wróć  
projekt i wykonanie strony: SeeSite