MENU

Trzy noce w Mielnie

To, że podróże kształcą wiedzą już wszyscy a w tym roku do naszej podróżnej kolekcji dołączyliśmy słoneczny patrol w rejonie Koszalina.

Obowiązkowo powitaliśmy nasze piękne choć czasem zimne morze. Kilkoro śmiałków w pełni skorzystało z zaproszenia upalnej pogody do schłodzenia się w wyjątkowo spokojnych wodach słonego akwenu.

Wszyscy mieliśmy przyjemność podróży wynajętym dla nas specjalnie kursem statku MILA, który odbył rejs po jeziorze Jamno.

Kapitan statku zaznajomił nas z wieloma ciekawostkami związanymi z zagospodarowaniem jeziora i pobliskich, przybrzeżnych terenów.

Nikomu nie przydarzyła się choroba morska, pewnie dlatego, że wszyscy czuliśmy się na pokładzie bezpiecznie.

Cały kolejny dzień poświęciliśmy na podziwianie ogrodów Hortulus w gminie Dobrzyca.

Bogactwo roślinności i rozmaitej przyrody jakiej nie doświadczy się nigdzie indziej wzbudzał podziw i zachwyt nawet u tych najmniej początkowo zainteresowanych.

Szczególnie spodobały się nam meandryczne labirynty, z których bez wskazań asystenta na wysokiej wieży naprawdę trudno się jest wydostać.

Wiele kwiatostanów i wspaniałej architektury tematycznie różnicowały wszelkie zakątki ogromnego obszaru zagospodarowanego pod rzesze zwiedzających.

Mieleńskie uliczki już obfitowały w punkty handlowe gdzie wielu z nas pokusiło się o zakup pamiątek, które będą nam przypominać o urokach nadmorskich klimatów i naszej wspólnej wyprawy.

Bardzo cieszymy się z tego wyjazdu, sympatycznego ugoszczenia nas w przyjemnym domu wczasowym Reda i ze szczęśliwego powrotu do domu. 


wróć  

projekt i wykonanie strony: SeeSite