MENU

Wizyta młodzieży z programu Erasmus+/październik 2016

Erasmus+ to Unijny program w dziedzinie edukacji i szkoleń młodzieży na lata 2015-2018 pod hasłem I feel wood – for good.
W projekcie Erasmus+ udział bierze 5 państw. W ramach wzajemnych wizyt partnerskich w dniach 23-30 października 2016 r. w Policach gościli uczniowie i nauczyciele ze szkół: z Włoch (Katania), Słowenii (Ziri), Bułgarii (Pleven), Niemiec (Warden), z którymi w projekcie uczestniczy Gimnazjum nr 2 im. Orła Białego w Policach.
Podczas pobytu zagranicznych gości w Polsce jedno ze spotkań odbyło się w polickim kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. O działalności koła opowiadał jego prezes p. Zdzisław Gorący, który również oprowadził gości po obiektach placówek Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy. Zarówno policka młodzież, jak i zagraniczna wraz z nauczycielami była pod ogromnym wrażeniem tego co powstało w Policach dzięki działalności Zarządu Koła a także ofiarności i zaangażowaniu przyjaciół i darczyńców stowarzyszenia.


wróć  

projekt i wykonanie strony: SeeSite